top5.jpg

Program

 

V WARMIŃSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY

12-15 grudnia 2013

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

  

Stoiska handlowe będą czynne:
12 grudnia – w godz. 15:00-21:00
13 grudnia – w godz. 15:00-22:00
14 grudnia – w godz. 13:00-22:00
15 grudnia – w godz. 13:00-20:00

W przypadku dużego zainteresowania zwiedzających, stoiska mogą zostać otwarte we wcześniejszych godzinach.

 

12 grudnia (czwartek)
16:00 – Towarzystwo Miłośników Olsztyna oraz występ zespołu „Kaczki z Nowej Paczki”
17:00 – uroczyste otwarcie Jarmarku – św. Mikołaj z Laponii wita dzieci
17:30 – otwarcie „Ogrodu Rzeźb Lodowych”
17:30 – jasełka ekologiczne w wykonaniu przedszkolaków z Przedszkola nr 37 w Olsztynie
17:30 – rozstrzygnięcie konkursu „Olsztyn Mapping Contest” (pokazy projektów animacji na Wysokiej Bramie)
18:00 – kolędowanie Marty Andrzejczyk z zespołem
19:15 – koncert zespołu „Stare Drobne Małże”


13 grudnia (piątek)
14:30-15:30* – seminarium „Rola Mikołaja Kopernika w tradycji dwóch obrządków świąt Bożego Narodzenia” (Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, seminarium z tłumaczeniem na język rosyjski)
15:30-16:00 – „W stajence” – przedstawienie świąteczne w wykonaniu uczniów „Stojedynki”
16:00 – występ zespołu folklorystycznego „Dybzaki”
17:00 – występ zespołu dziecięcego z Obwodu Kaliningradzkiego
18:00 – jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z ZHP
18:00-19:00 – program sceniczny św. Mikołaja z Laponii (z towarzyszeniem „Teatru Czkawka”)
19:00 – „Zrób sobie zdjęcie z prawdziwym św. Mikołajem” (kawiarnia Staromiejska, z towarzyszeniem „Teatru Czkawka”)
19:00 – występ zespołu muzycznego z Obwodu Kaliningradzkiego
20:00 – występ teatru ulicznego „Just Edi Show”
21:00 – kolędowanie z Radiem Olsztyn

Przez cały dzień: kolędowanie, tańce i animacje w wykonaniu uczniów „Stojedynki”.

 

14 grudnia (sobota)
13:00 – kolędowanie z ZHP
14:00 – kolędowanie z chórem „Tęcza”
15:00-21:00 – atrakcje „Biegnącego Wilka”
15:30-16:30 – program sceniczny św. Mikołaja z Laponii (z towarzyszeniem „Teatru Czkawka”)
16:30 – występ teatru ognia „ASURA”
16:30-18.30* – wystawa stołów wigilijnych według tradycji polskiej i mniejszości narodowych połączona z prelekcją na temat warmińsko-mazurskich tradycji bożonarodzeniowych (restauracja „Staromiejska”, prelekcja z tłumaczeniem na język rosyjski)
17:30 – koncert zespołu „Tuhaj Bej”
18:45 – koncert zespołu „Go Stereo”
19:50 – występ Teatru Form Niezależnych „Korzunowicz” z Olsztyna
20:30 – koncert zespołu „The Postman”

 

15 grudnia (niedziela)
15:00-20:00 – atrakcje „Biegnącego Wilka”
14:00 – kolędowanie z ZHP
15:00 – „Remmic ART. University” – program dla dzieci
16:30 – występ Teatru Form Niezależnych „Korzunowicz” z Olsztyna
17:00 – pokaz iluzji w wykonaniu Łukasza Ogonowskiego
17:30 – występ „Teatru Nikoli”
18:30 – koncert zespołu „De Farsh”

 

Codziennie w godz. 17.30-20.30 na murach Wysokiej Bramy będą się odbywać pokazy projektów animacji mappingowych zgłoszonych do konkursu „Olsztyn Mapping Contest”.

 

Codziennie na jarmarku będzie można spotkać wolontariuszy Banku Żywności w Olsztynie prowadzących zbiórkę pieniężną na rzecz dożywiania najmłodszych mieszkańców naszego miasta i województwa.


15:30 - 16:00 - "W stajence" - przedstawienie świąteczne w wykonaniu "Stojedynki"